• Sea turtle
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
Hakkımızda

Yapımına 2006 Nisan ayında karar verdiğimiz fabrikamız Metropolün gücünü, sektöre katkısını, kalite ve hizmet anlayışını ve dağıtım ağını yepyeni bir görünüme taşıdı. 2006 sonuna kadar doğu Türkiye de sadece bir distribütör iken üretici şirket kimliğine taşıdığımız ve sektörde liderler arasında olmayı hedefleyerek  kaliteli üretim ve hizmet   merkezi haline getireceğimiz fabrikamız artık sizlerin hayatını kolaylaştıran bir niteliğe büründü. Tarım İlaçları imal ve pazarlamasına Üretim yaparken 2010 yılında Tarım İlaçlarına ek olarak Çevre ve Halk Sağlığı İlaçları alanlarında da imal ve pazarlama faaliyetlerine başlamıştır.

0031

•  İzol Kimya Tekstil – Şanlıurfa
• Yekta İlaç Tarım – Adana
• Özbaşkent Kimya – Ankara olarak kurulup şimdi kendi üretimimizi Mevcut kadromuzla kalite ve hizmet anlayışımızı sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaç Uygulama İzin Belgesine, Hizmet yeterlilik belgesine, Tarımsal Danışmanlık Yetki Belgesine, sahip kuruluşumuz tam kadro olarak Halk Sağlığı ile ilgili hassas çalışmalarını sürdürmektedir.

Metropol Kimya; bugün 200’ü aşkın çalışanı, Ankara Polatlı Organize Sanayi Bölgesinde  ve Şanlı Urfa Organize Sanayi Bölgeleri’nde bulunan modern üretim tesisleri ve 7 Bölge Müdürlüğü ile Türkiye Tarım Sektörü’nün en önemli girdi sağlayıcılarından birisidir.

Ankara Fabrikamız; Polatlı Organize Sanayi Bölgesinde bulunan tesisimizin toplam alanı 35 bin m2 olup 25.000 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Herbisit Ünitesi, Sıvı ve Toz İlaçları Ünitesi, Teknik Merkez, Antrepolar, Garaj, İdari – Sosyal Binalar ve Kontrol Laboratuarlarını kapsamaktadır.

Şanlıurfa Fabrikamız; Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde bulunan tesisimizin toplam alanı 25.000 m2 olup 15.000 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Tesis; Bitki gelişim düzenleyicileri (Bakır Sülfat) üretimi yaparak Metropol Kimya Ailesinin En yeni üyesi olarak faaliyet göstermektedir.

0002

Geniş ürün yelpazesine sahip olan Metropol Kimya Türkiye’nin Bölgesel olarak üretimini dikkate olarak üretim çeşitliliğine uygun ve “Çiftçinin Gülen Yüzü” sloganıyla çıkarttığı 300 adet zirai ilaç ile 12 adet Çevre ve Halk Sağlığı ilacını Türk Çiftçisine Güvenle sunmaktadır.

Satış ve Dağıtım Organizasyonu konusunda Metropol Kimya 7 ilde bulunan Bölge Müdürlükleri aracılığı ile her zaman Türk Çiftçisinin yanında olan zirai ilaç bayileriyle ürünlerini yurt içinde hızlı bir dağıtım yelpazesiyle çiftçilerimize ulaştırmaktadır. Bünyesinde barındırdığı 60’a yakın ziraat mühendisi ve danışmanlarıyla tüketicilere her alanda teknik hizmet sunmaktadır.

2006 yılından bu yana, tarım ilaçları ana faaliyet alanında ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Belgelerine sahip olan Metropol Kimya üretim, tesis ve hizmet ekseninde sürekli olarak kendini geliştirip yenilemektedir.

Gelecek kuşaklara temiz bir çevre bırakmak amacı ile atıkların kaynağında azaltılmasını ve tüm faaliyetlerinde insan sağlığı ve çevrenin korunmasını benimsemiş emin adımlarla ilerlemektedir.

Ürün Arama
 BUL
Güncel Hava Durumu
ANKARA
Bayi Girişi
Bayi Kodu
Kullanıcı Adı
Şifre
Genel Kullanım Şartları
Gizlilik Beyanı
Bilgi ve Temaslar
® 2011