• Sea turtle
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
İZOLBENZURON 48 SC

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLILAR:

Bitki Adı          Zararlı Adı       Kullanma  Dozu    Son  İlaçlama ile hasat arasındaki süre

 

ARMUT Armut yaprak psillidi (Cacopsylla pyri) 25 ml + 50 ml yayıcı-yapıştırıcı /100 lt su 14 gün
ELMA Elma iç kurdu

(Cydia pomonella)

Elma ağ kurdu (Yponemeuta malinellus)

*Yaprak galeri güvesi

(Leucoptera scitella)

20 ml/ 100 lt su

 

20 ml/ 100 lt su

 

20 ml/ 100 lt su

14 gün

 

14 gün

 

14 gün

PAMUK Pamuk yaprak kurdu

(Spodoptera littoralis)

30 ml/da 14 gün

 

*Elma iç kurduna karşı mücadele yapılan bahçelerde ayrıca galeri güvesine karşı ilaçlamaya gerek yoktur.

 

Özellikleri
Uygulamaya Hazırlama Şekli
Elma iç kurdu mücadelesinde ilaçlamaya başlamak için her dölde cinsel çekici tuzaklardaki kontrol ve sayımlar dikkate alınır. Kelebek uçuşları, zararlının biyolojisi, ağaçların fenolojik durumu ve yayımcı kuruluşlardan alınan bilgilerin ışığı altında ilaçlamalara geçilir Elma ağ kurdu mücadelesinde elma ağ kurdu larvaları yaprak epidermisini terk edip, ilk ağlarını örmeye başladıkları zaman tek ilaçlama yapılır. Armut yaprak galeri güvesi mücadelesine fare kulağı dönemi ve çiçek taç yapraklarının çoğunluğunun döküldüğü dönemde başlanır. 2. ve 3. ilaçlamaya populasyon yoğunluğuna göre devam edilir. Armut psyllası için: Nisan ayı başından itibaren yapılmaya başlanan kontrollerde, kışlayan döl erginlerinin bıraktığı yumurtaların hemen tamamının açılıp 2 ve 3 yaşlı nimfler görülmeye başladığı zaman yapılan tek bir ilaçlama yeterlidir. Pamuk yaprak kurdu: Bitki başına 0.5 larva veya 25 bitkide 2 yumurta paketi veya 2 yeni inficar (Ocak) görüldüğünde ilaçlamaya geçilmelidir. İlaçlama larvalar yumurtadan yeni çıktığında yani ocak henüz dağılmadan yapılmalıdır.
Kulllanma Şekli
İlaçlama aletinin deposu yarı yarıya su ile doldurulur. Gerekli miktar ilaç bir miktar su ile karıştırılarak depoya konur. Karıştırma düzeni çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir. İlaçlama, rüzgarsız havalarda yapılmalıdır.
Karışabilirlik Durumu
Genel olarak aynı formülasyon şeklindeki diğer tarım ilaçları ile karıştırılarak kullanılabilir.İlaçlama için büyük miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.
Ürün Dokümanları
Bakanlık Onaylı Etiket