• Sea turtle
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
İZOLBLUE BORDOMİX

KULLANILDIĞI BİTKİ VE HASTALIKLAR:

      SON İLAÇLAMA
BİTKİ ADI HASTALIK ADI KULLANMA DOZU İLE HASAT
    Gr/100 lt.su ARASINDAKİ SÜRE
BAĞ

 

 

Mildiyö

(Plasmopara viticola)

 

1.İlaçlama:                  700

2.İlaçlama:               1.000

3.İlaçlama:               1.300

 

14 gün

 

ELMA

 

Kara leke

(Venturia inaequalis)

                                  1.500

 

14 gün

 

ŞEFTALİ

 

Yaprak kıvırcıklığı

(Taphrina deformans)

                                  1.500

 

14 gün

 

*ZEYTİN

 

 

Halkalı leke hastalığı

(Cycloconium oleaginum

(Spilocaea oleagina)

1.ilaçlama                 1.500

2. Ilaçlama                1.000

 

14 gün

 

 

KAYISI  

Yaprak Delen

(Coryneum beijerinkii)

 

Normal Dönem            625

Dormant Dönem       1.250

 

14 gün

 

Özellikleri
DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ: İZOLBLUE BORDOMİX adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup M1 olarak sınıflandırılmış bir fungusit’dir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için İZOLBLUE BORDOMİX’in aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup M1 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.
Uygulamaya Hazırlama Şekli
İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMA ŞEKLİ: İlaçlama aletinin deposu yarı yarıya su ile doldurulur. Gerekli miktar ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile bulamaç haline getirilerek depoya konur. Karıştırma düzeni çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir.
Kulllanma Şekli
İLACIN KULLANIM ŞEKLİ VE ZAMANI: İlaçlama esnasında bitkiler en iyi şekilde yıkanmalı, yer aletlerine yaprak altı memeleri takılmak suretiyle yaprak alt yüzeylerinin ıslanması sağlanmalıdır. İlaçlama rüzgârsız havada yapılmalıdır. *Zeytin İlaçlama Zamanları: Marmara Bölgesinde: 1.İlaçlama: Ekim ayının ilk yarısında 2.İlaçlama: Nisan ayının ilk yarısında Akdeniz Bölgesinde: 1.İlaçlama: Kasım veya aralık ayında 2.İlaçlama: Mart ayının ilk yarısında 3.İlaçlama: Nisan ayı ilk yarısında Ege Bölgesinde: 1.İlaçlama: Zeytinler sürgün vermeden önce şubat ayında 2.İlaçlama: Zeytinler çiçek açmadan önce Nisan ayında yapılmalıdır.
Karışabilirlik Durumu
KARIŞABİLİRLİK: Birçok insektisit, fungisit ve yaprak gübreleri ile karıştırılmadan tek başına kullanılmalıdır. Çok kuvvetli asit ve alkaliler ile karıştırılmamalıdır.
Ürün Dokümanları
Bakanlık Onaylı Etiket