• Sea turtle
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
İZOLDRAM 6 E

KULLANILDIĞI BİTKİ VE YABANCIOTLAR:

 

BİTKİ

 

Yabancıot adı

 

KULLANMA DOZU VE DÖNEMİ

 

 

 

 

 

 

ÇELTİK

 

Darıcan”Çinek Otu” (Echinochloa crus-galli)

 

Dipotu “Su Sümbülü” (Potamogeton pectinatus)

 

Kaşıkotu “Kurbaga Kaşığı” (Alisma plantago-aquatica)

 

500-600 ml/da (Yabancıotlar 3-4 yapraklı oluncaya kadar kullanilabilir.)

 
Özellikleri
Uygulamaya Hazırlama Şekli
EKIM ÖNCESI TOPRAGA KARISTIRLIMASI : Iyi hazirlanmis kuru çeltik tarlasina dekara 500-600 ml(agir topraklarda 600 ml) dozunda kullanilir. uygulama pülverizatör ile yapilir. Toprak, disk veya tirmik ile 5*7 cm derinlikte karistirilir. Su verilir, ekim yapilir.Su ekimden 4-6 gün bekletilmelidir. DARICANLARIN ÇIKISINDAN ÖNCE SU DOLU TAVALARA UYGULAMA : Ekimden sonra daricanlar çikmadan önce, su dolu tavalarin giris çikislari kapatilir. Sonra su dolu tavalara dekara 600 ml hesabiyla İZOLDRAM 6 E püskürtülür. Tavalar su dolu olarak 3 gün birakilir. ÇELTIK VE DARICANLARIN ÇIKISINDAN SONRA : Daricxanlarin boyu 5-8 cm oldugu zaman tavalardaki su daricanlarin boyunu örtecek sekilde doldurulur, tarlanin giris ve çikislari kapatilir ve dekara 500-600 ml üzerinden ilaç püskürtülür. Su 3 gün tavalarda tutulmalidir. Daricanlar ölünceye kadar tavalardaki suyun seviyesi 6 cm'nin altina düsmemelidir. Bir hafta içinde ilaç etkisini gösterir.
Kulllanma Şekli
KULLANMA ŞEKLİ: İlaçlama aletinn deposu yarıya kadar su ile doldurulur.Gerekli miktardaki ilaç ayrı bir temiz kapta birkaç litre su ile karıştırılır.Daha sonra aletin karıştırıcısı çalışır durumda iken hazırlanan ilaç aletin deposuna boşaltılır.Karıştırıcı çalıştırılmaya devam edilerek gerekli su miktarı depoya ilave edilir.
Karışabilirlik Durumu
KARIŞABİLİRLİK DURUMU: Propanil ve Bensulfuron-methyl grubu herbisitler ile (bu ilaçların etiketlerindeki dozları aşmamak şartı ile) karışım yapılabilir.
Ürün Dokümanları
Bakanlık Onaylı Etiket