• Sea turtle
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
İZOLGOL 2E

KULLANILDIĞI BİTKİLER DOZ VE UYGULAMA

 

 

Bitki Adı

 

Kullanma Dozu

 

Son İlaçlama İle Hasat Arasındaki Süre

 

AYÇİÇEĞİ

Dekara 100 ml 21 gün

 

SOĞAN Dekara 75 ml 21 gün

 

ETKİLEDİĞİ YABANCIOTLAR:

Dar Yapraklılar: Darıcan (Echinochloa crus-galli), Püsküllü çayır(Bromus sterilis), Kirpi darı (Setaria sp)

Geniş Yapraklılar:

Sirken (Chenopodium album), Tarla sarmaşığı (Convolvulus arvensis), Çoban değneği (Polygonum convolvulus), Eşek marulu (Sonchus sp), Yabani hardal (Sinapis arvensis), Yavşan (Veronica hederofolia), Domuz pıtrağı (Xanthium spp.), Kokarot(Bifora radians), Kara pazı (Atriplex sp), Papatya (Matricaria chamomilla), Gelincik (Papaver rhoeas), Fare kulağı (Anagalis arvensis), Düğün çiçeği (Ranunculus arvensis), Horoz ibiği (Amaranthus retroflexus)

FİTOTOKSİSITE: Soğandaki uygulamalarda genç yapraklarda hafif yanıklık görülebilir. Bu belirtiler kısa zamanda düzelir ve soğanların normal gelişmesine ve verimine hiçbir olumsuz etkisi olmaz.Ayçiçeklerinde yağmur damlalarının toprak yüzeyindeki ilaçları sıçratmasından dolayı en alttaki 2 yaprakta yanıklık oluşabilir.Fakat bu belirtiler hiçbir şekilde bitkinin gelişmesini ve verimini etkilemez.

Özellikleri
Uygulamaya Hazırlama Şekli
KULLANIMLA İLGİLİ BİLGİLER : Tavsiye edilen dozlarda dekara 40-50 lt su ile uygulanır.Sudaki çözünürlüğünün düşük olması nedeniyle,ilaç suda erimez ve akıp gitmez, toprak yüzeyinde bir tabaka halinde kalır.yabancıotlar çimlenme sırasında bu ince tabakadan geçerken ölürler.Bu film tabakasının etkisini devam ettirebilmesi için İZOLGOL 2E uygulamasından sonra hiçbir şekilde toprak işlemesi yapılmamalıdır. İlacın etkisini gösterebilmesi için toprağın tavında tarla yüzeyinin keseksiz ve çok iyi işlenmiş olması gerekir.Toprakta yeterli rutubet yoksa, yağmur veya sulama gerekir.
Kulllanma Şekli
KULLANIM ŞEKLİ VE ZAMANI: Tavisye edilen dozda dekara 40-50 lt suyla uygulanır. AYÇİÇEĞİ: Ekimden sonraki ilk hafta içerisinde ve yabancıotların çıkışından önce SOĞAN: a) Tohumdan baş soğan yetiştirilmesinde soğanların 2-4 gerçek ……………..yapraklı döneminde b) Arpacıktan baş soğan yetiştirilmesinde ekim sonrası,soğanların ……………..çıkışından önce veya soğanların 2-4 gerçek yapraklı döneminde İLACIN HAZIRLANMASI: İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar suyla doldurulur.Gerekli miktarda ilaç başka bir kapta bir miktar suyla iyice karıştırılarak aletin deposuna aktarılır.Aletin karıştırma düzeni devamlı çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir.
Karışabilirlik Durumu
KARIŞABİLİRLİK: Sethoxydim ve benzeri, dar yapraklı otlara etkili herbisitlerle karıştırılarak kullanılabilir. Herhangi bir yayıcı yapıştırıcı ile karıştırarak uygulamayınız
Ürün Dokümanları
Bakanlık Onaylı Etiket