• Sea turtle
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
İZOLKÜKÜRT 80 WP

KULLANILDIĞI BİTKİ, HASTALIKLAR VE ZARARLILAR:

 

BİTKİ ADI

 

HASTALIK ADI

 

KULLANMA DOZU VE DÖNEMİ

(100 lt suya)

 

Son ilaç ile hasat arası süre

 

 

BAĞ

 

Bağ Küllemesi

(Unicinula necator)

       

 

400 gr.

 

 

 

7 gün

 

 

 

 

 

MEYVE

 

Elma Küllemesi

(Podosphaera leucotricha)

Şeftali Küllemesi

(Sphaerotheca pannosa)

 

400 gr.

 

400 gr.

 

7 gün

 

7 gün

 

 

SEBZELERDE

 

KabakgillerdeKülleme (Erysiphe cichoracearum)

Patlıcangilerde Külleme

(Leveillula taurica)

Soğan Mildiyösü

(Peronospora destructor)

Nohut antraknozu

(Ascothyta rabiei)

Fasulye Pası

(Uromyces appendiculatus)

 

 

400 gr.

 

400 gr.

 

300 gr.

 

300 gr.

 

300 gr.

 

7 gün

 

7 gün

 

7 gün

 

7 gün

 

7 gün

 

SÜS BİTKİLERİ

 

Gül Küllemesi (Sphaerotheca pannosa var.rosea)

Begonya Küllemesi (Oidium begoniae)

 

400 gr.

 

 

300-350 gr.

 

7 gün

 

 

7 gün

  ZARARLI ADI    
 

 

BAĞ

 

Bağ uyuzu

(Eriophyes vitis)

 

400 gr.

 

7 gün

 

 

MEYVE

 

Meyve ağacı akarları

(Tetranychus viennensis,

T. urticae, P.Ulmi)

 

400 gr.

 

7 gün

 

NARENCİYE

 

Turunçgil Kırmızı örümceği

(Panonychus citri)   Turunçgil tomurcuk akarı (*)     (Acena sheldoni)

 

600 gr.

 

600 gr.

 

7 gün

 

7 gün

 

*Kükürtlü ilaçlarla yazlık yağlar arasında 1 aylık süre olmalıdır.

Özellikleri
Uygulamaya Hazırlama Şekli
İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANIŞ ŞEKLİ: Gerekli miktarda ilaç önce bir kap içersinde az bir miktar su ile bulamaç haline getirilir.İlaçlama aletinin yarısına kadar su konur ve bunun üzerine ilaçlı karışım ilave edilir.Karıştırmaya devam edilerek su ilave edilir ve depo doldurulur ve uygulamaya hazır hale getirilir.Eriyik derhal kullanılmalıdır.
Kulllanma Şekli
KULLANIM ŞEKLİ: Bağ Küllemesi: 1.İlaçlama sürgünler 25-30 cm uzunlukta iken 2.İlaçlama koruklar saçma tanesi iriliğini alınca 3.İlaçlama hastalığın gelişme durumu ve bölgenin meteolojik ve koşullarına bağlı olarak yapılır. Tanelere tatlı su yürüyünce ilaçlamalara son verilir. Elma Küllemesi: 1.İlaçlama pembe çiçek tomurcuğu döneminde 2.İlaçlama çiçek taç yapraklarının % 60-70’i dökülünce 3.Ve diğer ilaçlamalar Mayıs ayı sonuna kadar birer hafta, haziran ayının 3.haftasının sonuna kadar 10 gün ara ile diğer ilaçlamalar yapılır. Şeftali Küllemesi: 1.İlaçlama önceki yıllarda hastalığın yoğunluğuna göre ................................belirlenmelidir. Eğer önceki yıllarda bahçede görülmemişse o yıl ................................için ilk belirtiler Görülünce ilaçlamaya başlanır.Diğer ilaçlamalar ................................bitkinin gelişmesine Ve hastalığın gelişimine göre 8-12 gün aralarla ................................hastalık baskı altına alınana kadar yapılır. Gül Küllemesi: Yaprak ve tomurcuk oluşumu başladığında ilk ilaçlama yapılır.Hastalığın gelişimine göre 5-6 kez ilaçlama yapılır. Begonya Küllemesi: Yapraklar üzerinde ilk belirtiler görülünce başlanır, birer hafta ara ile İlaçlama tekrarlanır. Kabakgillerde Külleme: Bölgede ilk hastalık belirtileri görülünce ilaçlamaya başlanır. 10 gün ara ile hastalığın seyrine göre ilaçlama yapılır. Nohut Antranozu: Bölgede nohut yapraklarında ilk lekeler görülünce ilaçlamaya başlanır. 7-10 gün ara ile hastalığın şiddetine ve meteolojik şartlara göre 2-5 uygulama yapılır. Patlıcangillerde Külleme: Tarlada ilk belirtiler görülünce ilaçlamalara başlanır.10 gün ara ile iklim koşullarına ve hastalığın seyrine göre 3-5 uygulama yapılır. Soğan Mildiyösü: Çevrede ilk hastalık belirtileri görülünce ilaçlamaya başlanır.10 gün ara ile iklim koşullarına ve hastalığın seyrine göre 3-5 uygulama yapılır. Fasulye Pası: Çevredeki bitkilerde ilk belirtiler görülünce ilaçlamaya başlanır. Birer hafta ara ile 3-5 uygulama yapılır.
Karışabilirlik Durumu
KARIŞABİLİRLİK DURUMU : Yazlık ve kışlık yağlarla karıştırılmaz, karışım yapılacaksa karışımların bir ön karışım yaparak denenmesinde yarar vardır.
Ürün Dokümanları
Bakanlık Onaylı Etiket