• Sea turtle
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
İZOLRODİ BLUE

KULLANILDIĞI BİTKİ VE HASTALIKLAR:

İZOLRODİ BLUE,  kullanıma hazır Bordo Bulamacı olup, koruyucu olarak birçok üründe pek çok önemli hastalığın mücadelesinde tavsiye edilen, yüksek kalite ve saflıkta ve doğrudan su ile karıştırılarak kullanılabilen fungusittir.

 

BİTKİ

ADI

 

 

 HASTALIK ADI

 

 

KULLANMA DOZU

(100 Lt Suya)

 

Son İlaçlama İle Hasat Arasındaki Süre
BAĞ

 

Mildiyö

(Plasmopara viticola)

 

500gr

 

 

14 gün

 

 

BAĞ

 

Ölü Kol

(Phomopsis viticola)

 

3500 gr (kış uygulaması)

500 gr (yaz uygulaması)

 

       14 gün

 

ELMA

 

Kara leke

(Venturia inaequalis)

1500 gr

 

14 gün

 

ŞEFTALİ

 

Yaprak kıvırcıklığı

(Taphrina deformans)

1500 gr

 

14 gün

 

 

 

ZEYTİN

 

 

Halkalı leke hastalığı

(Cycloconium oleaginum)

 

1.İlaçlama 1500 gr

2.İlaçlama 1000 gr

 

14 gün

 

 

 

KAYISI

 

Yaprak delen(Çil Hastalığı)

(Coryneum beijerinckii)

 

1250 gr (dormant dönem)

625 gr (normal dönem)

 

       14 gün

 

Özellikleri
Uygulamaya Hazırlama Şekli
İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI: İlaçlama aletinin deposu yarı yarıya su ile doldurulur. Gerekli miktar ilaç ayrı temiz bir kapta bir miktar su ile bulamaç haline getirilir ve depoya konur. Karıştırma düzeni çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir. İlaçlama sırasında iyi bir kaplama yapılmalıdır. İlaçlama rüzgârsız havalarda yapılmalıdır.
Kulllanma Şekli
KULLANIM ŞEKLİ: Bağ : Mildiyö: Sürgünler ortalama 25-30 cm boyda iken ilaçlamaya başlanır. 10-14 gün aralıklarla tekrarlanmalıdır. Bağ : Ölü kol: Kış uygulaması: Budamadan sonra gözler uyanmadan hemen önceki dönem Yaz Uygulaması: 1. İlaçlama; sürgünler 2-3 cm boyda iken, 2. ilaçlama; sürgünler 8-10 cm boyda iken, 3. ilaçlama; sürgünler 25-30 cm boyda iken yapılır. Elmada : Çiçek gözleri kabarmak üzereyken kullanılır. Şeftali : Tomurcuklar kabarmak üzereyken kullanılır. Zeytin : Marmara Bölgesinde: 1. İlaçlama; Ekim ayının ilk yarısı. 2. İlaçlama; Nisan ayının ilk yarısı. Ege Bölgesinde: 1.İlaçlama: Zytinler sürgün vermeden önce(Şubat ayında) 2.İlaçlama: Zeytinler çiçek açmadan önce (Nisan ayında) Akdeniz Bölgesinde: 1. İlaçlama: Kasım veya Aralık ayında 2. İlaçlama: Mart ayının ilk yarısında 3. İlaçlama: Nisan ayının ilk yarısında Kayısı : 1.İlaçlama: Sonbaharda yaprak dökümünden sonra(dormant dönem) 2. İlaçlama: İlkbaharda çiçek tomurcukları açılmadan önce(normal dönem)
Karışabilirlik Durumu
KARIŞABİLİRLİK: İZOLRODİ BLUE diğer ilaçlarla karıştırılmadan (insektisit, fungusit, bitki gelişim düzenleyicileri vs. ) tek başına kullanılmalıdır.
Ürün Dokümanları
Bakanlık Onaylı Etiket