• Sea turtle
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
  • Coral Reef
İZOLROP ULTRA
İZOLROP ULTRA, pamuk hasadından 10-14 gün önce uygulanan ve yaprakların yeşil olarak dökülmesini sağlayan bir ilaçtır. Yapraklar tarafından alınır ve sapın gövdeye bağlandığı yerdeki ayırıcı dokunun erken olgunlaşmasını sağlayarak, yaprakların henüz yeşilken dökülmelerine neden olur. Yapraklar kurumadan döküldükleri için kozalardaki pamuk lifleri temiz kalır ve pamuğun bir seferde hasat edilmesine imkân sağlar. İlaç hem soğuk, hem de sıcak hava koşullarında iyi sonuç verir.

 

KULLANIM ALANI
Bitki Adı Kullanım Dozu     Uygulama Zamanı
     Pamuk 60 ml / da Pamuk hasadından 10-14 gün önce
Özellikleri
Uygulamaya Hazırlama Şekli
KULLANMA ŞEKLİ: İlaç su ile karıştırılarak kullanılır. Dekara 40 litre su hesabıyla tüm bitkilerde iyi bir kaplama yapacak şekilde ilaçlama yapılmalıdır. İyi sonuç alınabilmesi için bitkinin tüm yapraklarının ilaçlı mahlül ile temas etmesi sağlanmalıdır.
Kulllanma Şekli
KULLANMA UYARILARI: -İlacı pamuktan başka kültür bitkilerinde kesinlikle kullanılmamalıdır. -İZOLROP ULTRA kullanılan Pamuk tarlasına ekilecek kültür bitkileri için sınırlama: Havuç 3 ay ekmeyiniz. Baklagil, Yonca, kökü ve yaprağı yenen Sebzeler 2 ay ekmeyiniz. Hububat, Darı, Mısır 2 hafta ekmeyiniz. Soğan 4 ay ekmeyiniz. Marul 9 ay ekmeyiniz. -24 saat içerisinde yağış olması halinde ilaçlamayı tekrarlayınız. -Daha önce Sodyum chlorat, Magnezyum chlorat veya Diquat kullanılmış tarlalara İZOLROP ULTRA atmayınız.
Karışabilirlik Durumu
KARIŞABİLİRLİK DURUMU: İZOLROP ULTRA pamukta hasat öncesi kullanıldığından diğer ilaçlarla karıştırılmasına gerek duyulmamaktadır
Ürün Dokümanları
Bakanlık Onaylı Etiket